• NEWSLETTER

Plebiscyt

Plebiscyt „Idol Publiczności”

 

 

Plebiscyt „Idol Publiczności 21. Festiwalu Gwiazd” to tegoroczna nowość! Kto jest w oczach publiczności najbardziej obiecującym młodym twórcą 2015 roku? Decyzję podejmą internauci w specjalnym głosowaniu.
Zwycięzca plebiscytu otrzyma statuetkę wręczoną podczas uroczystej Gali Odciśnięcia Dłoni w międzyzdrojskiej Alei Gwiazd już 2 lipca. Głosujący będą mieli okazję wygrać cenne nagrody.
Zapraszamy do głosowania. Wybierz swojego kandydata, zaloguj się i zagłosuj.

 

 

Regulamin plebiscytu „Idol Publiczności”

 

 

Uznając dotychczasowy dorobek artystyczny oraz popularność wśród publiczności, do udziału w plebiscycie organizatorzy zaprosili następujących artystów:

 

 

N O M I N O W A N I

Mateusz Damięcki
Urodził się w 1981 r. w Warszawie, aktor filmowy, teatralny i serialowy, pasjonat podróży, absolwent Akademii Teatralnej (2004).
Karierę rozpoczął jako dziecko, w 1991 roku, w serialach „WOW”, „40-latek. 20 lat później” oraz „Matki, żony i kochanki”. Od 1993 roku gra w polskich i zagranicznych produkcjach filmowych, m.in. w: „Łowca. Ostatnie starcie”, „Córka kapitana” (Russkij bunt), „Przedwiośnie”, „Karol. Człowiek, który został papieżem „(Karol. A man who became pope), „Jutro idziemy do kina”, „Czarny” (2008, wyróżnienie w konkursie kina niezależnego na Gdynia Film Festival 2009 i Nagroda Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego w kategorii Najlepszy Aktor w 2010 roku), „Piksele”, „Kochaj i tańcz”, „Zagubiony czas” (Die Verlorene Zeit/Remembrance).
Ma na swoim koncie role w uznanych i popularnych serialach telewizyjnych, m.in.: „Oficer”, „Egzamin z życia”, „Teraz albo nigdy”, „Na krawędzi”, „Na dobre i na złe”, „Bodo”.
Wziął również udział w produkcjach dokumentalnych: „Ocalony świat” i „Mapa ginącego świata”, jest także odtwórcą ról dubbingowych, z których jedną z najsłynniejszych jest rola Krzysia w disnejowskiej bajce dla dzieci „Nowe przygody Kubusia Puchatka”.
Od czasu studiów związany z warszawskimi teatrami: Teatrem Nowym i Teatrem Współczesnym. Ostatnio gra główne role w „Onieginie” w Teatrze Studio oraz w „Klaps! 50 twarzy Greya” w Teatrze Polonia Krystyny Jandy. fot. Karina Szymczuk

Paweł Domagała

Jeden z najbardziej lubianych aktorów młodego pokolenia. Aktor filmowy , teatralny i wokalista. Absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie. Współpracuje z Teatrem Dramatycznym w Warszawie, gdzie można go oglądać m.in w spektaklach „Exterminator”, czy „Madame”. Znany z takich produkcji jak: „Dzień dobry kocham Cię”, „Powiedz Tak!”, „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”, „Planeta Singli”, „Wkręceni”, „Wszystko przed nami”, „Druga szansa”. Cała Polska pokochała go za rolę Krzyśka w serialu „O mnie się nie martw”. Jego talent komediowy można podziwiać również w „Kabarecie na koniec świata”, z którym występuje na deskach warszawskiego Teatru Dramatycznego. Kilka tygodni temu miała miejsce premiera singla pt. „Jestem tego wart” promującego jego pierwszą solową płytę.

fot. Grażyna Gudejko

Antoni Królikowski
Urodził się 17 lutego 1989r. w Łodzi. Jest najstarszym synem pary aktorskiej – Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej oraz Pawła Królikowskiego. W 2007 r. zwyciężył w I Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Amatorskich w Gnieźnie, a także zdobył wyróżnienia za scenariusz i reżyserię etiudy filmowej „Złote Pióro”. W 2008 r. ukończył XXI Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Warszawie w klasie filmowej.
Wystąpił w filmach takich jak: „Lejdis”(2008), „Weekend”(2010), „Miasto 44″(2013) czy „Karbala”(2015). Zagrał również w serialu „Czas honoru”(2009) postać Kamila „Prędkiego”. W 2010 r. wyreżyserował film krótkometrażowy „Noc życia”. W marcu 2014 roku z tancerką, Kamilą Kajak-Mosejcuk wziął udział w programie „Dancing with the Stars: Taniec z Gwiazdami”. Od lutego 2016 r. występuje w programie telewizyjnym „Agent- Gwiazdy”. fot. Adrian Woźny

Barbara Kurdej-Szatan

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie (2009). W latach 2008-2010 była związana z Teatrem Nowym im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu, występowała na deskach Teatru Muzycznego „Roma” w Warszawie. Aktualnie jest związana z Teatrem Variete w Krakowie, Teatrem Gudejko oraz z warszawskim Teatrem 6. Piętro, gdzie aktualnie pracuje nad nową sztuką pt. „Miłość w Saybrock” w reżyserii Eugeniusza Korina. Od paru sezonów można ją podziwiać w m.in w spektaklu pt. „Zagraj to jeszcze raz, Sam”. Cała Polska pokochała ją za komediową kreację w kampanii reklamowej sieci PLAY. Za rolę Joanny w serialu „M jak miłość” została dwukrotnie nagrodzona Telekamerą. Znana jest również z filmów takich jak: „Dzień dobry kocham Cię”, „Wkręceni 2” czy ostatnio „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”. Ponadto Basia koncertuje po całej Polsce z zespołem „Soul City” a ostatnio została również nową prowadzącą programu „Kocham Cię Polsko”. Prywatnie szczęśliwa żona muzyka Rafała Szatana i mama małej Hani.

fot. Marlena Bielinska

Magdalena Lamparska

Urodzona w 1988 r. w Słupsku. Aktorka teatralna,filmowa, serialowa. Przez wiele lat chórzystka Chóru „Fantazja” w Słupsku (zdobywcy trzykrotnego Grand Prix w Ogólnopolskim Konkursie Chórów a capella w Bydgoszczy oraz wielu innych nagród). Absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Nazywana „jedną z piękniejszych i utalentowanych aktorek telewizyjnych, filmowych i teatralnych młodego pokolenia”. Już na drugim roku studiów zadebiutowała na ekranie telewizyjnym w serialu „39 i pół” wcielając się w rolę Marty, dziewczyny głównego bohatera. Zagrała gościnnie w serialach: „Ojciec Mateusz”, „Prawo Agaty”, „O mnie się nie martw”. Szerszej publiczności dała się poznać jako bardzo sympatyczna i niezwykle ambitna kelnerka Marta w „Hotelu 52”. Na dużym ekranie zadebiutowała w pięknym i przejmującym filmie Michała Kwiecińskiego „Jutro idziemy do kina” wcielając się w rolę Małgosi. Dużym sukcesem była główna rola w polsko-rosyjskiej produkcji „Tylko nie teraz” w reż. W. Pendrakowskiego, gdzie wcieliła się w postać młodej dziewczyny Elki, w której zakochał się radziecki żołnierz stacjonujący w pobliskich koszarach. U boku Domagarowa i D. Olbrychskiego stworzyła kreację, która została doceniona i nagrodzona na prestiżowych filmowych festiwalach w Petersburgu i Moskwie. Magdalena Lamparska jest również aktorką Teatru Narodowego w Warszawie, gdzie zadebiutowała rolą Aliny w przedstawieniu „Balladyna” w reż. A. Tyszkiewicza. Można również ją zobaczyć w Teatrze Kwadrat w sztukach: „Ślub doskonały” jako Julie i „Berek czyli upiór w moherze” jako Małgosia oraz w roli głównej w pastiszu „Klaps! 50 twarzy Greya” w reż. J. Weigerbera w Teatrze Polonia jako Natasza Wood. Ostatnio można było ją zobaczyć na dużym ekranie w romantycznej komedii „Listy do M 2” w reż. M. Dejczera. Już jesienią pojawi się u boku Stephena Baldwina w anglojęzycznym filmie „Bez paniki, z odrobiną histerii” w reż. T. Szafrańskiego wcielając się w rolę Kamili oraz jako Weronika w filmie „Kochaj” w reż. M. Plucińskiej. Niedawno zakończyła zdjęcia do filmu „Zookeeper’s Wife” w reżyserii Niki Carro u boku Jessici Chastain i Daniela Bruhl, gdzie wcieliła się w postać Wandy Englert. Obecnie przygotowuje się do nowego filmu Ryszarda Zatorskiego, gdzie zagra główną rolę.

fot. ZA Agencja Aktorów i Realizatorów Filmowych

Dawid Ogrodnik
Urodził się 15 czerwca 1986 w Wągrowcu.
Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie (2012). W tym samym roku zagrał jedną z głównych ról w filmie Leszka Dawida „Jesteś Bogiem”, za którą dostał nagrodę za drugoplanową rolę męską Gdynia 2013. Następnie mogliśmy go oglądać w filmie Macieja Pieprzycy „Chce się żyć”. Za rolę w tym filmie został uhonorowany wieloma nagrodami w kraju i za granicą, między innymi Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) Nagroda w kategorii: Najlepsza główna rola męska, Paszport „Polityki” (nagroda kulturalna tygodnika „Polityka”) Nagroda w kategorii: Film za aktorstwo, które łączy imponujące umiejętności warsztatowe i wielką charyzmę, Seattle (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Golden Space Needle Award, Nowy Jork (The New York Polish Film Festival) Nagroda im. Elżbiety Czyżewskiej dla najlepszego aktora.
W kolejnych kreacjach mogliśmy oglądać go w oscarowym filmie „Ida” Pawła Pawlikowskiego, „Obietnicy” Anny Kazejak (Nagroda za drugoplanową rolę męską, Gdynia 2014), „Disco Polo” Macieja Bochniaka, „11 minut” Jerzego Skolimowskiego, „O grande circo mistico” Carlos Diegues.
Niebawem na ekrany kin wejdzie film Jana Matuszyńskiego „Ostatnia Rodzina” w którym wcielił się w rolę Tomka Beksińskiego oraz „Dzień czekolady” Jacka Bławuta.
Od 2013 roku współpracuje z Teatrem Rozmaitości.fot. Agencja Aktorska Gudejko/ Mat. Prasowe

Natalia Sikora
Absolwentka Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Karierę zaczęła już 15 lat temu w Słupsku w Młodzieżowym Centrum Kultury. Od wielu lat związana z Teatrem Polskim w Warszawie, gdzie można ją zobaczyć w taki spektaklach jak „Wszędzie jest Wyspa Tu” w reż M. Smalary, „Quo Vadis” reż J. Wiśniewskiego i muzycznym spektaklu „Cygan w Polskim, czyli Życie jest Piosenką”. Natalię można też zobaczyć na deskach Teatru Koło i Sceny Prezentacje.
Jest laureatką wielu prestiżowych konkursów i przeglądów wokalnych i aktorskich. W 2013 roku w wielkim stylu zwyciężyła w Programie talent Show „The Voice of Poland” i Super Debiuty na Festiwalu Piosenki w Opolu, gdzie po mistrzowsku wykonała piosenkę Maryli Rodowicz „Konie”.
Od 2007 roku wraz z pianistą Piotrem Proniukiem tworzą bluesowy zespół „Sikora Proniuk Duo”, wspólnie wydali płytę z utworami Norwida „ABSURDUSTRA-Próba Norwida” i z tym materiałem koncertują do dzisiaj.
Wraz z zespołem muzycznym „Mięśnie” tworzy muzykę punk- rockową o mocnych brzmieniach na skraju performance.
W 2014 roku wydała swoją pierwszą autorską płytę „BWB- Experience”, która jest ostrą wersją bluesa, intrygująca, mocna, pełna emocji jak sama Natalia. Warto też zaznaczyć że teksty na płytę pisała sama Natalia.
Repertuar Natalii jest wyjątkowo różnorodny, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.
Sikora to wielki talent, wręcz na skalę światową.Taka wrażliwość i muzyczny geniusz zdarzają się naprawdę rzadko.
Przez wielu nazywana wielką nadzieją kobiecego rocka, prawdziwa rasowa Artystką, która od blichtru i celebryctwa woli pozostać w podziemiu, które jak sama mówi „Reprezentuje” poprzez swoją twórczość. fot. IMKA archiwum

Marta Ścisłowicz
Urodziła się 2 maja 1984 roku w Katowicach. Absolwentka Wydziału Aktorskiego Wrocławskiej PWST. Zadebiutowała na deskach Teatru Polskiego we Wrocławiu, potem przez 5 sezonów związana z Teatrem Polskim w Bydgoszczy; obecnie aktorka Narodowego Starego Teatru w Krakowie, współpracuje również z Teatrem im. Żeromskiego w Kielcach (tytułowa „Caryca Katarzyna”). Wielokrotnie nagradzana i doceniana za kreacje na teatralnych deskach (m.in. Główna Nagroda Aktorska 54. Kaliskich Spotkań Teatralnych, najlepsza pierwszoplanowa rola kobieca 6. Międzynarodowego Festiwalu „Boska Komedia”, Nagroda dla Najlepszej Aktorki w plebiscycie publiczności XX Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi, Nagroda aktorska XXV Opolskich Konfrontacji Teatralnych „Klasyka Polska”).
Zagrała w filmach „Bogowie”, „Jutro idziemy do kina”, czy „Listach do M.”. Szerszej publiczności znana z seriali: „Strażacy” czy „Lekarze”. Więcej o Marcie na www.martascislowicz.pl fot. Marek Zawadka

Piotr Żurawski
Aktor filmowy i teatralny. W 2007 ukończył Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.
W 2006 roku zadebiutował rolą młodego lokaja w „Nadobnisie i Koczkodany” Stanisława Ignacego Witkiewicza w reż. Łukasza Kosa na scenie Teatru Powszechnego im. Zbigniewa Hübnera w Warszawie. Od 2010 jest związany z Teatrem Polskim w Bydgoszczy.
Popularność i uznanie wśród publiczności i krytyków przyniosła aktorowi rola Romka Sajkowskiego w serialu wojennym „Czas honoru” w reż. Michała Rossy, serial „Aż po sufit” w reż. Julii Kolberger oraz najnowsza produkcja telewizyjna „Bodo” reż. Michał Kwieciński, gdzie gra przyjaciela Bodo – Moryca.
Na dużym ekranie zadebiutował w roku 2007 rolą Natana Cymertopf w filmie „Jutro idziemy do kina” Michała Kwiecińskiego. W 2014 roku zagrał Horoscopa w filmie Grzegorza Jaroszuka „Kebab i Horoscope”, a rok później w wielokrotnie nagradzanym filmie „Karbala” w reż. Krzysztofa Łukaszewicza. W lipcu planowana jest premiera najnowszego filmu Łukasza Grzegorzka „Kamper”, w którym Piotr gra tytułową, główną rolę.
fot. Tatiana Jachyra

 

[login_widget title=”Zaloguj się, żeby zagłosować!”]

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram